Porcelánový french press KITCHEN CRAFT Le´Xpress (800 ml.)

Porcelánový french press KITCHEN CRAFT Le´Xpress (800 ml.)

Kitchen Craft


54,40 €


K tomuto produktu máte dopravu zadarmo!

U vás može byť o 9 dní (pondelok 1.4.)

Pridať do obľúbených


Popis produktu

Elegantný French press Le´Xpress Bone China Cafetiere s porcelánovou konvičkou a uzáverom s medenou povrchovou úpravou od britskej spoločnosti Kitchen Craft môže byť nielen výborným pomocníkom, ale aj naozajstnou ozdobou vašej kuchyne.

Objem: 800 ml.

Výborný tip na darček, ktorý každý správny milovník kávy určite ocení.

Čo je French Press?

French Press je termín označujúci jednoduchú a elegantnú prípravu kávy. Ide vlastne o valcovú často sklenenú, alebo kovovú nádobu s piestom, na ktorom je umiestnený filter a vrchnák. História tohto spôsobu prípravy kávy siaha až do roku 1852 a do celého sveta sa rozšíril názov French Press.

Príprava:

1. French press nádobku postavte na rovnú neklzkú plochu. Nádobku predhrejte vriacou vodou.
2. Použite čerstvo mletú kávu so strednou zrnitosťou namletia.
3. Do predhriatej nádobky s vytiahnutým sitkom nasypte kávu (odporúča sa 7g(15ml) na 100ml vody).
4. Priveďte vodu do bodu varu a nechajte najmenej 40 sekúnd odstáť (správna teplota by mala byť 92–96 °C). 5. Polovicu vody nalejte do french pressu a po dobu 20 sekund nechajte kávu rozvinúť (káva vytvorí na hladine tenkú vrstvu). Následne dolejte zbytok vody - dbajte na zvlhčenie každého zrnka. Po 1 minúte louhovania môžete kávu zamiešať, pred nasadením filtra môžete lyžičkou odstrániť vrstvu z hladiny. 

6. Kávu luhujte max. 4 minúty. Vrchnák s filtrom (sitkom) nasaďte na nádobku a sitko pomaly stlačte (pre stlačenie nepoužívajte zbytočne veľkú silu).
7. Ihneď po stlačení kávu prelejte do pripravených nahriatych hrnčekov alebo do termosky. Kávu nenechávajte ve french pressu - jej chuť sa rýchlo kazí.
Nebojte sa experimentovať. Všetko záleží od vašej chuti.

V texte boli použité odporúčania odborníkov z pražiarne DOUBLESHOT - všetko o histórii a ďalšie užitočné informácie nájdete na doubleshot.cz.

Ďalšie informácie

Kód tovaru KCLXCOFCOP
Materiál porcelán, vnútorný lisovací mechanizmus - nerez
Objem 800 ml.