French press BARISTA&Co 3Cup polnočná zlatá, 350 ml.

French press BARISTA&Co 3Cup polnočná zlatá, 350 ml.

Barista&Co


39,50 €


U vás može byť o 11 dní (utorok 30.4.)

Pridať do obľúbených


Popis produktu

French press s jemným nerezovým filtrom a objemom 350 ml. na zhruba 3 šálky kávy od britskej spoločnosti Barista&Co dokonale ocení každý jej milovník. Sklenená nádobka s odmernými ryskami je vyrobená z odolného borosilikátového skla. Kovové diely z nerezovej ocele s príťažlivou povrchovou úpravou Midnight gold (polnočná zlatá). Takže tak o životnosť ako aj estetickú stránku vášho French pressu sa naozaj nemusíte báť a pokojne sa môžte zamerať na rozvoňanie domu kávou.

Rozmery: 17,5 x 10 x 10 cm.

Objem: 350 ml.

Dodávaný v papierovej darčekovej krabici s ilustračnou potlačou.

Čo je French Press?

French Press je termín označujúci jednoduchú a elegantnú prípravu kávy. Ide vlastne o valcovú často sklenenú, alebo kovovú nádobu s piestom, na ktorom je umiestnený filter a vrchnák. História tohto spôsobu prípravy kávy siaha až do roku 1852 a do celého sveta sa rozšíril názov French Press

Príprava:

1. French press nádobku postavte na rovnú neklzkú plochu. Nádobku predhrejte vriacou vodou.
2. Použite čerstvo mletú kávu so strednou zrnitosťou namletia.
3. Do predhriatej nádobky s vytiahnutým sitkom nasypte kávu (odporúča sa 7g(15ml) na 100ml vody).
4. Priveďte vodu do bodu varu a nechajte najmenej 40 sekúnd odstáť (správna teplota by mala byť 92–96 °C). 5. Polovicu vody nalejte do french pressu a po dobu 20 sekund nechajte kávu rozvinúť (káva vytvorí na hladine tenkú vrstvu). Následne dolejte zbytok vody - dbajte na zvlhčenie každého zrnka. Po 1 minúte louhovania môžete kávu zamiešať, pred nasadením filtra môžete lyžičkou odstrániť vrstvu z hladiny.
6. Kávu luhujte max. 4 minúty. Vrchnák s filtrom (sitkom) nasaďte na nádobku a sitko pomaly stlačte (pre stlačenie nepoužívajte zbytočne veľkú silu).
7. Ihneď po stlačení kávu prelejte do pripravených nahriatych hrnčekov alebo do termosky. Kávu nenechávajte ve french pressu - jej chuť sa rýchlo kazí.
Nebojte sa experimentovať. Všetko záleží od vašej chuti.

V texte boli použité odporúčania odborníkov z pražiarne DOUBLESHOT - všetko o histórii a ďalšie užitočné informácie nájdete na doubleshot.cz.

Ďalšie informácie

Kód tovaru 6BC001-029
Materiál nerez, borosilikátové sklo
Objem 350 ml.
Povrchová úprava polnočná zlatá